Gorzów: magistrat

i

Autor: SG

Gorzowska Lewica mówi jak oszczędzać

2022-10-03 16:17

Obniżenie temperatury w budynkach użyteczności publicznej, wymiana oświetlenia na ledowe i ogólne zachęty do oszczędności – to pomysły gorzowskiej Lewicy na teraz. Poza tym Gorzów powinien zainwestować w farmy fotowoltaiczne.

Zamiast wyłączać tramwaje, lepiej obniżyć temperaturę w urzędach i wymienić lampy jarzeniowe na ledowe - radzi gorzowska Lewica. Wysokie ceny energii to teraz gorący temat. Pochylili się nad nim politycy gorzowskiej lewicy, by znaleźć rozwiązania i podzielić się nimi z magistratem. Ich zdaniem w budynkach przy wejściu można zainstalować kotary, które zatrzymają ciepło, wymienić oświetlenie na ledowe, czy obniżyć temperaturę w budynkach użyteczności publicznej o 2 stopnie, ale wieczorem. Ale nade wszystko zachęcić do oszczędzania.

Prezesi, czy dyrektorzy nie są do końca zainteresowani tym, żeby oszczędzać, ponieważ dotacja przydzielana im na przyszły rok będzie mniejsza o tyle, ile zaoszczędzili. Chcielibyśmy, żeby rajcy i prezydent zastanowili się, czy są jakiekolwiek możliwości zmienić system, który obowiązuje - mówi Mariusz Domaradzki z Lewicy:

Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

To rozwiązania na teraz. W dłuższej perspektywie zdaniem Lewicy miasto powinno zainwestować w panele słoneczne. Swoje sugestie Lewica przekazała do magistratu.

Jak dobrze znasz domowe rośliny doniczkowe?

Pytanie 1 z 10
Co to za roślina?
Difenbachia