gorzów katedra2

i

Autor: facebook.com/przystan Witraże przeszły renowację.

Gorzowska katedra otwarta dla wiernych! Od kiedy? [ZDJĘCIA]

2021-01-31 18:32

Po 3,5 roku prac remontowych, które jeszcze nie zostały zakończone, gorzowianie znów mogą zasiąść w katedralnych ławach. Od poniedziałku (1.02), w dni robocze, odprawiane będą trzy nabożeństwa. Obowiązywać będzie reżim sanitarny.

Katedra w końcu dostępna dla mieszkańców, choć jeszcze nie wszystkie prace się zakończyły. Gorzowianie mogą wchodzić do świątyni bocznym wejściem od ul. Sikorskiego. Ci, którzy wybiorą się na msze mogą przeżyć mały szok, bo sporo się zmieniło.

Z gorzowskiej zabytkowej świątyni zniknęły żyrandole, odnowiono witraże, jest nowa, podgrzewana posadzka. Renowacja jeszcze się nie zakończyła, nadal toczyć się będzie m.in. w zakrystii. Z tego względu katedra otwarta będzie tylko w godzinach odbywania się mszy świętych. W dni powszednie będą trzy o godzinach: 7, 8 i 18, natomiast w niedzielę sześć, czyli o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00.

gorzów katedra pasterka 1

i

Autor: Fragles Wejście do katedry z boku od strony Sikorskiego.

Ze względu na pandemię obowiązuje limit wejść- maksymalnie 50 osób. do tego oczywiście trzeba zachować podstawowe zasady sanitarne czyli zachować dystans społeczny i mieć maseczkę.

Przypomnijmy- do pożaru katedry w Gorzowie doszło 1 lipca 2017 roku. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Kilkanaście godzin kilkuset strażaków gasiło ogień. Straty oszacowano na 20 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Żywieckie Morsy zagrały z WOŚP

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...