Gorzów: magistrat

i

Autor: SG Gorzowski magistrat.

Gorzowska Dycha Bis jednak dla każdego przedsiębiorcy

2020-11-25 18:33

Na sesji Rady Miasta odbyła się debata na temat Gorzowskiej Dychy Bis. To pomoc miasta dla lokalnych przedsiębiorców. Po dyskusji uznano, że sięgnąć po nią może każdy gorzowski przedsiębiorca, który zdoła wykazać 50 procentowe straty wynikające z pandemii koronawirusa.

Gorzowska Dycha Bis jednak dla każdego. Radni na sesji (25.11) zajmowali się miejską tarczą dla przedsiębiorców. W pierwotnym projekcie uchwały wskazane były konkretne branże, które będą mogły skorzystać z pomocy, to m.in. gastrotomia, czy fitness. Radni uznali, że katalog jest niepełny i zaczęli dopisywać kolejne zawody. Chodziło o taksówkarzy, salony fryzjerskie i urody, a także biura podróży.

- To nie jest dobre rozwiązanie - przekonywał prezydent Jacek Wójcicki. - Chcielibyśmy pomagać jak największej liczbie mieszkańców. Każde kolejne dopisanie PKD powoduje, że zwiększamy grupę, która jest uprawiona, ale też tym którzy są wprost zamknięci z mocy ustawy, czy rozporządzenia zmniejszamy szanse na to dofinansowanie.

Gorzów: restauracja

i

Autor: SG Gorzowska Dycha Bis ma pomóc przedsiębiorcom, którzy przez pandemię nie mogą prowadzić swojej działalności.

Ostatecznie prezydent zdecydował, że rezygnuje z listy konkretnych branż. Po pomoc będzie mógł zatem sięgnąć każdy, kto wykaże 50 procentowy spadek dochodów. Miasto na wsparcie przeznaczyło 1,3 mln złotych. O pieniądze mogą ubiegać się firmy, które działają minimum 2 miesiące i płacą podatki w Gorzowie.

A kiedy przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski? Miasto musi skierować uchwałę do oceny przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszystko zatem zależy od tego, kiedy UOKiK wyda decyzję. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie zapewnia, że jest w stanie uruchomić nabór na drugi dzień.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?