Marcin Choroszyński wozi dary z Gorzowa na Ukrainę

i

Autor: archiwum prywatne Marcin Choroszyński wozi dary z Gorzowa na Ukrainę

Gorzowianin wozi dary na Ukrainę

2023-01-17 17:36

On nie ogląda się na innych. Nie potrzebuje zachęty, robi to z własnej woli. Marcin Choroszyński z Gorzowa, off-roadowiec od początku wojny w Ukrainie jeździ za wschodnią granicę z darami.

Marcin Choroszyński jest w Kijowie, rozwozi generatory prądu, żywność, zimową odzież oraz środki opatrunkowe. I tak już od prawie roku, od kiedy wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą.

- Przyjechałem w rejony, gdzie jest potrzebna pomoc. Postanowiłem, że 6 stycznia zorganizuje dla mieszkańców małej miejscowości Kuchary popołudnie wigilijne. Przywiozłem z Polski bardzo dużo jedzenia, gotowe zupki, kupiłem ponad 50 kg polskich flaczków - opowiada o swoich wędrówkach na teren objęty wojną Marcin Choroszyński.

Oprócz jedzenia i ciepłego ubrania, na Ukrainę, dzięki Marcinowi trafiły agregaty prądotwórcze. Dary ofiarowane przez dobrych ludzi z Wielkiej Brytanii najpierw trafiły do Żar, o później już transportem drogowym na Ukrainę. Ludzie mają tam agregat, ale jest bardzo duży. Spala około 17-20 ropy na 1 godzinę pracy, co jest bardzo kosztowne. Zawiozłem im generatory, który dostałem od wspaniałych ludzi z Wielkiej Brytanii. Agregaty rozwiozłem po wioskach, do ludzi. Zamontowaliśmy im zasilanie w domach - opowiada Choroszyński.

Choroszyński Wraca do domu, do Gorzowa, tylko po to, aby zorganizować kolejny transport. Pomaga żołnierzom na froncie, wysyłając paczki z żywnością. Nie ma do końca pewności, czy paczki trafią, bo czasami punkty pocztowe są niszczone przez wojska.

Teraz w Polsce zorganizował licytację. Wystawia sprzęt wojskowy, dla koneserów militariów, ale też przywiezione z Ukrainy ich tradycyjne przysmaki - np. 3 litrowy słoik wina wiśniowego. Zebrane pieniądze przeznaczy na pomoc Ukrainie. - Zakupić muszę agregaty jedzenie i medyczne rzeczy dla cywilów i żołnierzy - dodaje Choroszyński.

Jak powinieneś spędzić ferie? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 9
Lubisz sporty zimowe?