Gorzów: Victoria restauracja

i

Autor: SG Restauracja "Victoria", tu można przynosić dary.

Gorzów: Mieszkańcy Chersonia i dzieci z ukraińskich sierocińców czekają na pomoc

2022-11-24 16:16

W Gorzowie trwa zbiórka zimowej odzieży i drobnych mikołajkowych prezentów dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Dary można przynosić do restauracji Victoria, która mieści się przy ul. Chrobrego.

Macie w szafach zbędne czapki czy kurtki dziecięce? Przynieście je do restauracji Victoria przy ul. Chrobrego w Gorzowie. ​18 grudnia wyruszy transport humanitarny w kierunku Chersonia, czyli miasta, które wyzwolono spod rosyjskiej okupacji. Przyda się wszystko, co może uchronić przed mrozem dzieci i dorosłych. Głownie chodzi o odzież: ciepłe kurtki, szaliki, skarpetki, czy rękawiczki. Zbierane są również rzeczy na paczki na mikołajki dla maluchów, które trafiły do sierocińców w zachodniej Ukrainie.

Mamy zgłoszenia z domów dziecka z zachodniej Ukrainy, które opiekują się dziećmi ewakuowanymi z terenów walk. One są bez rodziców. Zbieramy dla nich kredki, zeszyciki, wszystko co można włożyć do takich paczek - mówi Viktoria Kornienko, organizatorka zbiórki.

Przypomnijmy: dary można przynosić do restauracji Victoria, która mieści się przy ul. Chrobrego. Trwa tam także zbiórka rzeczy, dla ukraińskich żołnierzy.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?