Prawosławna wigilia dla uchodźców z Ukrainy w hotelu Mieszko

2023-01-06 17:25

Kolację wigilijną ze śpiewaniem kolęd, prezentami i tradycyjnymi, ukraińskimi potrawami przygotowali w piątkowe popołudnie pracownicy gorzowskiego hotelu Mieszko. To tam, po wybuchu wojny, wielu uchodźców z Ukrainy znalazło tymczasowy dach na głową.

W hotelu Mieszko na stałe przebywa 400 uchodźców wojennych z Ukrainy. Przede wszystkim są to matki z dziećmi, z niemowlętami, osoby starsze i niepełnosprawne. Hotel zapewnia swoim gościom posiłki, niezbędne środki czystości, a także produkty do higieny osobistej. Na terenie obiektu organizowane są nieodpłatne kurs języka polskiego.

W piątek 6 stycznia została zorganizowana Wigilia dla obywateli Ukrainy. Zostały przygotowane tradycyjne ukraińskie potrawy, był święty Mikołaj i śpiewanie kolęd - oczywiście w języku ukraińskim. Dla Ukraińców, którzy przebywają z dala od domu, jest to ważne i dziękują za każdą pomoc, są wdzięczni za to co jest dla nich robione.

- Pomagamy jak możemy i próbujemy, aby hotelowe warunki były zbliżone do tych domowych. Przygotowaliśmy wigilię, tak aby wszyscy czuli się dobrze. Najpierw w grudniu była wigilia polska, a teraz jest ukraińska - mówił Les Gondor, prezes hotelu Mieszko w Gorzowie.

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Test dla mistrzów, 10/10 to cud

Pytanie 1 z 10
Ambaras to...