gorzów katedra nie 1

i

Autor: Fragles Jeszcze jest trochę do zrobienia wewnątrz i na zewnątrz katedry.

Gorzowianie nie pójdą na pasterkę do katedry. Kolejna zmiana terminu! [ZDJĘCIA]

2020-12-21 17:58

Niestety nie udało się na tyle zakończyć prace remontowe, by móc odprawiać msze. Wierni muszą poczekać, do kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Wykonawca remontu pracuje na pełnych obrotach, co z resztą jest widoczne gołym okiem.

Gorzowska katedra nadal zamknięta dla wiernych. Planowana pasterka nie odbędzie się. Ponad trzy lata trwa odbudowa świątyni. Zakładano, że msze wznowione zostaną pod koniec października. Koronawirus i poślizg  w pracach uniemożliwiły otwarcie. Tak jest i tym razem, kolejna data 24 grudnia jest nieaktualna.

Jak podkreśla Zbigniew Kobus, proboszcz parafii katedralnej- wykonać trzeba montaż witraży, dokończyć prace w przedsionku zakrystii, umeblować i na koniec posprzątać. Do tego doszła absencja pracowników z powodu pandemii.

Kiedy gorzowianie pójdą na mszę do katedry? Zapytaliśmy proboszcza parafii:
gorzów katedra nie 2

i

Autor: Fragles Gorzowska katedra.

Spora część rusztowania została zdemontowana. Jednak z boku świątyni i przy wejściu głównym w górę do wieży jeszcze jest rozstawione. Niedawno montowano czarno-złote tarcze zegara. Trzeba jeszcze założyć wskazówki.

Przypomnijmy- wieża katedralna została strawiona przez ogień w lipcu 2017 roku. Gaszenie pożaru trwało kilkanaście godzin. Doszło do niego z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 20 milionów złotych.

Jak dawniej obchodzono święta na Warmii?

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...