gorzów hala sport2

i

Autor: materiały Słowianki Gorzów Wizualizacja hali sportowej.

Gorzów: Inwestycje w 2021 roku kosztować będą 390 mln złotych

2020-12-18 12:44

Gorzów w 2021 roku zamierza wydać ponad 390 mln zł na inwestycje. Gro środków pochłoną te największe jak Centrum Edukacji Zawodowej czy hala widowiskowo-sportowa. W budżecie nie zabrakło miejsca także dla małych, lokalnych inwestycji w drogi i chodniki.

Budżet inwestycji. Miasto w przyszłym roku prowadzić będzie szereg działań. Od bardzo kosztownych, wielomilionowych po małe zadania za kilkanaście tysięcy złotych. Część to kontynuacja prowadzonych już inwestycji, jak Centrum Edukacji Zawodowej na co miasto wyda 75 mln zł. Zagospodarowanie wód opadowych to kolejne 28 mln, przebudowa stadionu lekkoatletycznego 15 mln, a wylot na Gdańsk - 61 mln zł. Do tego dochodzi kolejna duża inwestycja, czyli budowa hali widowiskowo-sportowej. W 2021 roku miasto wyda na nią 22,5 mln zł.

Już niedługo podpiszemy umowę z wykonawcą. Przetarg jest rozstrzygnięty, więc jeżeli nie będzie odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej, to niedługo umowę podpiszemy i ruszymy z tą budową - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

gorzów cezib hala 2

i

Autor: mz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

W przyszłym roku miasto zakupi także nowe autobusy, tym razem elektryczne. Do tego realizowanych będzie szereg małych inwestycji jak przebudowa parkingu przy ul. Wybickiego za 24 tys. zł, czy chodnika przy ul. Mechanicznej za 13,5 tys. zł. Dużo będzie działo się w szkołach i na gorzowskich drogach. W przyjętym na 2021 rok budżecie na inwestycje zapisano 390 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?