Nikola Horowska i Cyrpian Mrzygłód

i

Autor: for. @Nikola Horowska/www.facebook.com ; Cyprian Mrzygłód/www.facebook.com

SPORT

Gorzowianie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nikola Horowska i Cyprian Mrzygłód stoczą walkę o medale

2024-07-04 12:05

Dwoje zawodników klubu ALKS AJP Gorzów wystartuje na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczną się już 26 lipca. Nikola Horowska powalczy o medale w skoku w dal, a Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem.

Kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie zakończone

Dokładnie ostatniego dnia czerwca zakończyły się kwalifikacje lekkoatletyczne na Igrzyska Olimpijskie. Wiemy już, że na miejscach, które zapewniają awans na igrzyska znalazło się 42 polskich lekkoatletów, który reprezentować będą kraj w różnych dyscyplinach, w tym w skoku o tyczce, skoku wzwyż i w dal, w rzucie młotem, oszczepem, sztafecie i siedmioboju.

Same Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. Wielkie sportowe wydarzenie odbędzie się w Paryżu, gdzie zjadą najlepsi sportowcy z całego świata, w tym również z Gorzowa.

Historyczna chwila! Dwoje zawodników z Gorzowa na Igrzyskach Olimpijskich

Możemy być dumni! Aż dwoje lekkoatletów z Gorzowa, z klubu ALKS AJP pojedzie w tym roku do Paryża, by walczyć o medale. To Nikola Horowska, zawodniczka skoku w dal, oraz Cyprian Mrzygłód, oszczepnik.

Historyczny moment!!! Dwoje zawodników ALKS AJP Gorzów Wielkopolski awansuje na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Nikola Horowska w skoku w dal po 28 latach jako pierwsza Polka oraz w rzucie oszczepem Cyprian Mrzygłód. Niesamowite emocje nam towarzyszą. Gratulacje dla zawodników i trenerów - zapraszamy do kibicowania, bo zarówno skok w dal i rzut oszczepem będą pod koniec Igrzysk Olimpijskich w Paryżu - czytamy na profilu ALKS AJP Gorzów Wielkopolski.

Finałowe konkurencje w skoku w dal i rzucie oszczepem odbędą się 8 sierpnia.

Nikola Horowska i Cyprian Mrzygłód na Igrzyskach Olimpijskich. "Zrobiłem to!"

Sami zawodnicy nie kryją swojej radości i w swoich mediach społecznościowych opublikowali pełne emocji wpisy. 

Jest zrobiłem to jadę na drugie IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w karierze !!!Droga którą przebyłem przez ostatnie 3 lata dużo mnie nauczyła dlatego cieszę się przygodą sportową którą mogę kroczyć 🥳🔥Dziękuję rodzinie, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom i wszystkim osobą przyjaźnie nastawionym 😀Dziękuję moim sponsorom za zaufanie i mam nadzieję ,że nasza dalsza współpraca będzie jeszcze bardziej owocna w znakomite rezultaty🔥😉Do zobaczenia w Paryżu - napisał Cyprian Mrzygłód.

Zobacz też: Żużlowe Grand Prix Polski w Gorzowie

Znasz te teksty komentatorów sportowych? One przeszły do historii

Pytanie 1 z 15
„On jest szalony, ale wnosi do sportu to, co jest fantastyczne, niepowtarzalne!” - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz podczas konkursu w Vancouver w 2009 roku. Kogo dotyczyły te słowa?
Tomasz Fornal mówi o walce o wyjazd na igrzyska olimpijskie