Gorzów: MZK

i

Autor: SG Elektroniczna tablica testowana jest przy przystanku przy hotelu "Mieszko".

Gorzów: Zobaczysz, a nawet usłyszysz, o której odjeżdża autobus

2021-08-23 16:48

Trwa test pierwszych elektronicznych tablic, które zamontowano przy przystankach MZK. To część systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Całość powinna być gotowa późną jesienią.

Elektroniczne tablice pokazują już godziny odjazdów autobusów i tramwajów w Gorzowie. Na razie tylko na dwóch przystankach: przy Hotelu Mieszko i przy Szpitalu przy ul. Walczaka. To pierwsze testy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej jaki realizowany jest w Gorzowie przy przystankach MZK.

Uruchamianie tablic informacyjnych na przystankach trwa stopniowo, decyduje o tym wykonawca całej tej inwestycji. On też zestraja te tablice z całym systemem informatycznym, który będzie obsługiwał ten system - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: MZK

i

Autor: SG Przyciśnięcie przypisku wywoła komunikat głosowy.

Ledowe tablice wyświetlają aktualny czas, nazwę przystanku, numer linii i kierunek jazdy pojazdu wraz z czasem odjazdu z przystanku. Po wciśnięciu guzika, który znajduje się na słupie z tablicą usłyszycie komunikat głosowy. W całym mieście przy przystankach zamontowane są 34 takie urządzenia. Cały system dynamicznej informacji pasażerskiej powinien działać późną jesienią.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: