Gorzów: kino

i

Autor: SG

Gorzów: Rusza przegląd kina niemieckiego

2021-08-23 14:45

Do czwartku w Kinie 60 Krzeseł zobaczycie 4 filmy zrealizowane za Odrą w ostatnich latach. Poruszają różne tematy. Przegląd daje rzadką okazję zapoznania się z kinematografią, która na co dzień nie gości na polskich ekranach.

Zobaczcie co słychać u naszych zachodnich sąsiadów. Rusza "Tydzień filmu niemieckiego". W gorzowskim Kinie 60 Krzeseł będziecie mogli zobaczyć 4 filmy zrealizowane w 2019 i 2020 roku. Pierwszy pokaz już w poniedziałek o godzinie 18. Będzie to film "Mój koniec. Twój początek". To nietypowa historia o miłości. Filmy opowiadają o codziennym życiu w Niemczech, a także o historii, tej ostatniej i nieco odleglejszej.

Są to tytuły głośne, dyskutowane, nagradzane, ale tez pokazują, że reżyserzy niemieccy interesują się bardzo szeroką tematyką. I to spektrum będziemy mieli na naszym krótkim przeglądzie w dyskusyjnym Klubie filmowym Megaron - mówi Iwona Bartnicka z Miejskiego Ośrodka Sztuki.

Szczegółowy repertuar przeglądu kina niemieckiego znajdziecie na stronie gorzowskiego MOS-u. Można kupić karnet na wszystkie 4 filmy.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: