gorzów sąd sala

i

Autor: Fragles Jaki będzie wyrok?

Gorzów: Zginął od jednego ciosu. Jest wyrok w głośnej sprawie!

2020-10-02 21:29

W gorzowskim sądzie w piątek (2.10) zakończył się proces Pascala U., który odpowiadał za spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to kara dożywocia. Sędzia uznał jego winę, stwierdził, że było to nieumyślne spowodowanie śmierci.

23-latek spędzi cztery lata w więzieniu. Prokuratura wnioskowała o osiem lat pozbawienia wolności, a obrońca chciał złagodzenia kary do dwóch lat. Pascal U. musi także zapłacić na rzecz córki ofiary prawie 12 tysięcy złotych odszkodowania oraz 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Chodzi o zdarzenie z marca ubiegłego roku, do którego doszło pod dyskoteką w centrum Gorzowa.

Jak przekazała Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu- sędzia uznał winę oskarżonego, bo według niego Pascal U. umyślnie uderzył 31-latka pięścią w twarz, skutkiem czego były poważne obrażenia. Jednak skazany nie przewidział, że mogą one doprowadzić do śmierci. Podczas rozpraw 23-latek kilkakrotnie przepraszał bliskich pokrzywdzonego. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy-  do tragedii doszło w nocy 31 marca ubiegłego roku przy ul. Mostowej w Gorzowie. Przyczyną sprzeczki było nieporozumienie między ofiarą a znajomą oskarżonego. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. 31-latek po uderzeniu był reanimowany, niestety w szpitalu zmarł.

Borowa : 88-latka spłonęła wraz z dwojgiem dzieci! Najstarszy syn wyskoczył przez okno

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?