przytoczna podpalacz1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Spłonęło mieszkanie i jego wyposażenie.

Przytoczna: Podpalił mieszkanie i odjechał na rowerze. 18-latek w areszcie [ZDJĘCIA]

2020-10-01 14:29

Młody podpalacz ma na sumieniu więcej niż jeden pożar. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Są straty materialne. Podejrzany usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dlaczego podpalał?

Motyw na razie pozostanie tajemnicą. 18-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć mundurowym, dlaczego podłożył ogień. W sobotę (26.09) w niewielkiej miejscowości na terenie gminy Przytoczna doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Ktoś miał je podpalić.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i zebrali materiał dowodowy. Ustalili, że sprawcą może być młody mężczyzna, który gdy pojawił się ogień wsiadł na rower i odjechał. Po kilku godzinach dotarli do śpiącego w swoim mieszkaniu nietrzeźwego 18-latka.

przytoczna podpalacz2

i

Autor: materiały Lubuska Policja 18-latek trafił do aresztu.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach. Spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Rodzina, której spłonęło mieszkanie, umieszczona została przez burmistrza w lokalu zastępczym.

Jak się okazało 18-latek ma na koncie jeszcze jedno podpalenie. Na początku roku ogień strawił siano w stodole w pobliskiej miejscowości. Straty wyniosły na ponad 10 tysięcy złotych.

Bomba ekologiczna pod Piłą

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?