szpital gorzów

i

Autor: Fragles Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzów: Zakonnica, która miała pracować w szpitalu jest na kwarantannie

2020-10-14 16:31

Siostra zakonna miała pracować w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przy pacjentach z COVID-19. Niestety nie będzie, bo sama trafiła na kwarantannę. Miała kontakt z zarażoną osobą. Misjonarka odpowiedziała na apel lecznicy, która boryka się z brakami kadrowymi.

Dobre chęci przegrały z Covidem. Zakonnica, która miała pomagać przy pacjentach z koronawirusem zamiast w szpitalu wylądowała na kwarantannie. W związku z trudną sytuacją kadrową gorzowska lecznica zaapelowała do sióstr zakonnych o pomoc przy pacjentach z koronawirusem. Odpowiedziała na to misjonarka, która wróciła do Polski z Tanzanii. W piątek (9.10) złożyła dokumenty w przyjęcie do pracy. Niestety w poniedziałek (12.10) poinformowała szpital, że nie będzie mogła pomóc.

Zgłosiła się do nas jedna siostra zakonna, która wróciła z zagranicy. Niestety w związku z tym, że na parafii miała kontakt z jakąś osobą dodatnią została objęta kwarantanną - mówi Robert Surowiec wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Zakonnica przyjechała do Polski na urlop. Niemal cały spędzi na kwarantannie. Po jej zakończeniu wróci do swojej misji w Afryce, To oznacza, że nie pomoże w gorzowskim szpitalu.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?