gorzów szpital sor1

i

Autor: Fragles/ archiwum Potrzebnych jest coraz więcej osób do pracy w szpitalach.

Lubuskie/Gorzów: Wzrost ZARAŻEŃ i braki kadrowe w szpitalu. Sytuacja POGARSZA się!

2020-10-13 15:54

Sytuacja epidemiczna w kraju nie jest dobra, o czym świadczą dobowe liczby zakażeń koronawirusem po kilka tysięcy osób. W województwie też dobrze się nie dzieje, bo we wtorek (13.10) padł rekord nowych przypadków. W gorzowskim szpitalu brakuje rąk do pracy.

W gorzowskiej lecznicy jak na razie zarząd radzi sobie z ubywającymi medykami. Lekarzy czy pielęgniarki koronawirus też nie omija. Z kolei kolejni medycy są na kwarantannach.  Jak powiedziała Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy- na apel o wsparcie odpowiedziała jedna zakonnica, która wróciła z zagranicznej misji. Pracę ma zacząć od środy (14.10). Ciągle nieczynny jest wjazd dla karetek na SOR przy Dekerta. Hala zostanie odkażona.

Na oddziale zakaźnym pogorszył się stan dwóch seniorów z zielonogórskiego DPS-u. Kolejna osoba została podłączona do respiratora. W sumie na oddziale w użyciu jest siedem urządzeń podtrzymujących oddech, a przebywa na nim 96 pacjentów.

gorzów szpital zakażeni

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Oddział zakaźny przy Walczaka.

Najświeższe dane z wtorkowego poranka (13.10) to 164 lubuszan z COVID-19. Dotychczas to największa liczba. W Gorzowie pozytywne wyniki badań miały 22 osoby, a w powiecie 15. Jednak najwięcej nowych przypadków stwierdzono w powiecie żagańskim- 48 oraz w Zielonej Górze- 26. Jest kolejna ofiara - to 75-latek z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

W sumie dotychczas w Lubuskiem na nowy patogen zachorowało 1788 osób w Gorzowie- 231, a w powiecie – 162. Odnotowano 22 zgony.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?