gorzów sesja budżet

i

Autor: SG Radni szybko uchwalili nowy budżet Gorzowa.

Gorzów z budżetem, ale przed nami ciężki rok

2022-12-22 15:26

Sesja budżetowa w tym roku okazała się formalności. Prezydent i radni dyskutowali, ale nie na sesji. Udało się znaleźć pieniądze na małe inwestycje, o które wnioskowali rajcy. Nie zmienia to faktu, że nadchodzący 2023 rok nie będzie należał do najłatwiejszych.

Jest zadowolenie ale i obawa o wykonanie budżetu w przyszłym roku. Drugi rok z rzędu budżet Gorzowa został przyjęty jednogłośnie przez radnych. To efekt rozmów jakie poszczególne kluby prowadziły z prezydentem. Radnym zależało na wpisanie do uchwały drobnych inwestycji jakie zgłaszali im mieszkańcy. Udało się znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Prezydent zwiększył wydatki o ponad 10 mln zł. Jacek Wójcicki jest zadowolony z przyjęcia budżetu, ale nie ukrywa, że przed miastem ciężki rok.

Widzimy jak wygląda sytuacja gospodarcza. Widzimy, że gospodarka hamuje. W związku z tym wpływy z podatków dochodowych: PIT, CIT, mogą być mniejsze. My konstruujemy budżet na rok przyszły na bazie prognoz, które dostajemy z ministerstwa. Jakie będzie wykonanie, zobaczymy – mówi prezydent Gorzowa.

Co mogło zaskakiwać głosowania nie poprzedziła dyskusja. W poprzednich latach rajcy potrafili długo i burzliwie rozmawiać na temat projektu przygotowanego przez prezydenta. Tym razem było inaczej.

Dyskusje były, ale odbyły się przed wspólną komisją, którą mieliśmy 2 tygodnie temu. Nasze wnioski zostały przejęte. Mamy świadomość jak trudny jest ten budżet, szczególnie w sytuacji, kiedy nasze wydatki są dużo wyższe niż w poprzednim roku. Przede wszystkim chodzi o wydatki związane z opłatami za energię - mówi Marta Bejenar-Bejnarowicz, radna Gorzowa.

W podobnym tonie wypowiadali się inni gorzowscy rajcy. Przypomnijmy - budżet Gorzowa na 2023 rok to ponad miliard złotych. Deficyt wyniesie 220 mln, który ma być w dużej części pokryty kredytami. Na inwestycje zapisano 312 mln zł.

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?