Gorzów: żużel

i

Autor: archiwum redakcji Wakacyjne, ostre ściganie na "Jancarzu" (fot. archiwum).

Gorzów: Wtorki i czwartki z rowerami na stadionie żużlowym

2021-06-30 15:45

Chcesz przez chwilę poczuć się jak żużlowiec? Wsiadaj na rower i kieruj się na stadion przy Śląskiej. OSiR zaprasza wszystkich chętnych na zawody. W każdy wakacyjny wtorek i czwartek będzie można się pościgać na torze, na którym na co dzień startują zawodnicy Stali Gorzów.

Rowerowe ściganie na Jancarzu. Gorzowski OSiR zaprasza na aktywne zajęcia na stadionie żużlowym. Przez całe wakacje, dwa razy w tygodniu, odbywać się będą zawody rowerowe. Udział może wziąć w nich każdy. Wystarczy mieć rower i można się ścigać na żużlowym owalu. Zawody odbywać się będą we wtorki i czwartki, początek zawsze o godzinie 10.

Jeździmy na torze oczywiście w lewo, tak jak żużlowcy. Liczba okrążeń jest dopasowana do wieku zawodników. Pięciolatkowie będą jeździli jedno, bo dwa to dla nich już za dużo, natomiast starsi będą stosownie bardziej obciążani tak, żeby mieli jakiś wysiłek z tym związany - mówi Paweł Jurek z gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy zawodów mogą liczyć na upominki, którymi będą akcesoria rowerowe. Do tego słodki poczęstunek. Udział w zawodach jest darmowy, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy pojawić się na stadionie przy Kwiatowej w wakacyjny wtorek lub czwartek o godzinie 10. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie gorzowskiego OSiR-u.

Przypomnijmy- latem także środowe turnieje w piłkę nożną oraz niedzielna siatkówka plażowa na Nierzymiu.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?