Gorzów: autobus

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Jelcz "migiem" czekać będzie na gorzowian 2 lipca.

Stary, ale jary jelcz zabierze gorzowian w podróż 2 lipca

2021-06-30 14:26

To atrakcja przygotowana na jubileusz miasta. 2 lipca, z przystanku naprzeciw katedry wyruszać będzie autobus jelcz zwany pieszczotliwie „migiem”. Zaplanowano trzy kursy o godzinie 11, 12 i 13. Podczas przejazdu o mijanych miejscach opowiadać będzie regionalista Zbigniew Rudziński.

"Migiem po Gorzowie" na urodziny miasta. W piątek- 2 lipca, czyli w rocznicę powstania Gorzowa, mieszkańcy będą mogli się udać w sentymentalną podróż. ​Zabierze ich w nią autobus Jelcz, pieszczotliwie zwany "migiem", który woził pasażerów w latach 90-tych XX wieku i na początku lat dwutysięcznych. Trasa prowadzić będzie przez m.in. Zawarcie, Zakalane, później przez Zacisze, Kosynierów Gdyńskich, Dworcową. Na pokładzie regionalista będzie opowiadać o mijanych miejscach.

To on przygotuje taką trasę, która będzie ujmowała wszystkie ważne punkty i ze względu na historię Gorzowa, bo to urodziny miasta, ale także ze względu na historię komunikacji miejskiej, która liczy już ponad 120 lat - mówi Marta Liberkowska z gorzowskiego ratusza.

Gorzów: autobusy

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Przewodnikiem podczas przejażdżki będzie Zbigniew Rudziński.

Autobus jest po generalnym remoncie. Startować będzie z przystanku vis a vis katedry. Bezpłatna podróż potrwa około 30 minut. Zaplanowano trzy kursy o godzinie 11, 12 i 13. Jednorazowo może wsiąść 70 osób. Obowiązują maseczki.Jeżeli przejażdżki jelczem cieszyć się będą popularnością, zostaną powtórzone. Wstępnie zaplanowano je na trzy soboty lipca i dwie sierpnia.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?