Cmentarz Gorzów

i

Autor: mazinio Cmentarz przy ulicy Żwirowej.

Gorzów: Wszystkich Świętych, czyli kłopoty z dojazdem na cmentarz przy ul. Żwirowej

2020-10-29 20:12

Wkrótce 1 listopada. Wielu gorzowian odwiedzi groby swoich bliskich. Największe tłumy pojawią si e na nekropolii przy ul. Żwirowej. Policja zapowiada, że będzie zamykała drogę dla ruchu kołowego, jeżeli to będzie się korkować. Może to nastąpić już w piątek.

Utrudnienia na Żwirowej. Wzrasta ruch przy gorzowskiej nekropoli. W niedzielę przypada 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Mieszkańcy odwiedzają groby zmarłych. Osoby, które w najbliższych dniach będą chciały dostać się na cmentarz muszą liczyć się z utrudnieniami. Policja nie wyklucza, że zamknie dla ruchu ul. Żwirową przed 1 listopada. Może to nastąpić w sobotę, a może nawet już w piątek.

Jeżeli, mówiąc kolokwialnie, ta cała ulica z powodu dużego ruchu będzie stała. Nie będzie możliwości płynnego przejazdu dla pojazdów komunikacji miejskiej, to wtedy będziemy decydować, że ta ulica będzie zamknięta i na Żwirową nie wjedziemy - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik KMP w Gorzowie.

Polecany artykuł:

Gorzów: Wigilia odwołana

We Wszystkich Świętych przez cmentarze przewijają się tłumy ludzi. To okazja dla przestępców. Funkcjonariusze patrolować będą nekropolie, ale przypominają, żeby być czujnym. Nie pozostawiać torebek czy innych cennych rzeczy bez opieki.

Przede wszystkim pamiętajmy, żeby nie zabierać na cmentarz dużej ilości gotówki, czy wartościowych rzeczy. To nie są przedmioty, które są nam niezbędne na cmentarzu. Weźmy kilka, kilkanaście złotych, tylko na no, żeby kupić znicze, kwiaty – dodaje Jaroszewicz.

W te dni warto korzystać z komunikacji miejskiej. Parkować będzie można w tradycyjnych miejscach, czyli: na prawym pasie jezdni ul. Słowiańskiej, na starej nitce ul. Słowiańskiej (odcinek jednokierunkowy przy PWiK). Udostępnione będą parkingi przy PWiK na ul. Kosynierów Gdyńskich, oraz parking przy Markecie „Products”.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?