gorzów ogród1

i

Autor: Fragles Fontanna musi być utrzymana w czystości.

Gorzów: Wodne projekcje, oświetlenie i rośliny. Teatralny park w nowej odsłonie [FOTO]

2020-09-02 13:20

Główną atrakcją jest multimedialna fontanna, na której można pokazywać specjalnie stworzone filmy. Cały ogród przeszedł metamorfozę, pojawiły się nowe nasadzenia, uporządkowano ścieżki, przy których są ławki i oświetlenie.

To już ostatnia część rewitalizacji gorzowskiego teatru, która w sumie trwa od kilku lat. Wcześniej odnowiono garderoby, szatnie, toalety, foyer. Remont przeszła główna scena i widownia oraz elewacja budynku. Na koniec zostawiono teatralny ogród. Nowoczesność połączono z klasyką. Wzrok przykuwa fontanna, która będzie kolorowo oświetlona i będą na niej wyświetlane filmy o wodny świecie czy o teatrze i katedrze- te produkcje są w trakcie powstawania.

Kolejną atrakcją w foyer teatru będą multimedialne stanowiska.

gorzów ogród2

i

Autor: Fragles Posadzono m.in bukszpan.

- Jestem zachwycony co teraz technika może zrobić, jak uruchomić zdjęcie, że siedzący na fotelu Juliuszu Osterwa rusza ustami i oczami i rozmawia z widzem. Będą także inne stanowiska, na których będzie można dowiedzieć się czy nadajemy się na aktora - opowiada dyrektor Tomaszewicz.

Oficjalne uruchomienie fontanny zaplanowano na sobotę (5.09) podczas premiery rozpoczynającej sezon artystyczny. Gorzowianie zobaczą ją także 12 września na Nocnym Szlaku Kulturalnym

Przypomnijmy - cały remont teatru, który odbywał się etapami, wyniósł 9 milionów złotych. Środki głównie pozyskano z unijnych funduszy.

ESKA Summer City - Galeria Katowicka #7