Gorzów: śmietnik

i

Autor: SG Nowoczesna altana śmietnikowa, to nagroda w konkursie "Zostań Ekobohaterem".

Gorzów: Ekobohaterowie z ul. Reja

2020-08-26 14:33

Pierwsza edycja konkursu „Zostań Ekobohaterem” rozstrzygnięta. Nagrody trafiły na ul. Reja i Dobrą. Przy Reja stanęła nowoczesna altana śmietnikowa. Najważniejsza jest jednak zmiana świadomości mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę segregowania odpadów.

Nowoczesna altana na śmieci dla Ekobohaterów przy ul. Reja w Gorzowie. To nagroda w konkursie Inneko. Najbardziej eko okazali się mieszkańcy wieżowców przy popularnym „Fyrtlu”. Gorzowianie zachęcani byli do segregowania odpadów i utrzymywania porządku wokół śmietników. Wygrana to duża zasługa pana Sylwestra Kozłowskiego. To on dawał przykład sąsiadom. Jak mówi było warto:

Zmieniło się to, że ludzie zaczęli czynnie uczestniczyć w segregacji odpadów. Bardzo ważny krok, że nie ma śmietnika, tylko jest miejsce do składania odpadów - mówi Sylwester Kozłowski.

Gorzów: śmietnik

i

Autor: SG Prasa do zgniatania puszek i butelek.

W nowej altanie mieszczą się śmietniki, wyznaczono również miejsce na tzw gabaryty. Całość jest oświetlona lampami solarnymi, a każdy mieszkaniec otrzymał klucz. Ciekawostką jest jedyna w mieście prasa do puszek i butelek plastikowych. Nagroda cenna, ale dla wielu mieszkańców wcale nie o nią chodziło.

Ja mam 78 lat, chcę zostawić porządek dla prawnuków. Bo to będzie fruwać wszystko tutaj. Kiedyś tu fruwały torebki i inne śmieci, teraz jest już czyściej - Mówi Kazimiera Derbich.

W konkursie nagrodzeni zostali także mieszkańcy ul. Dobrej 50. W ramach zabawy skontrolowano prawie 200 altan.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?