Stal zgarnia trzy duze punkty za nieodjechany mecz w Częstochowie

i

Autor: mz Stal zgarnia trzy duze punkty za nieodjechany mecz w Częstochowie

Walkower dla Stali Gorzów. Włókniarz Częstochowa surowo ukarany

2020-08-26 11:32

Wszystko przez nieprzygotowanie toru na piątkowe (21.08) zawody. Gospodarze tłumaczyli, że wszystkiemu winne były opady deszczu. Miejscowi bez zgody Głównej Komisji Sportu Żużlowego chcieli poprawić nawierzchnię toru dosypując świeżego materiału.

Jak wyjaśnił Zbigniew Owsiany, Przewodniczący Komisji Orzekającej Ligi– w konsekwencji doprowadziło to do braku możliwości zorganizowania zawodów i konieczności ich odwołania przez sędziego – klub z Częstochowy oświadczył na piśmie, że nie jest w stanie przygotować toru spełniającego wymogi regulaminowe w godzinie meczu.

Włókniarz musi zapłacić 200 tysięcy złotych w ramach odszkodowania dla Stali oraz pokryć koszty realizacji transmisji telewizyjnej. Prezes częstochowskiego klubu Michał Świącik ma zakaz przebywania w parku maszyn przez 9 miesięcy.

Tym samym Moje Bermudy Stal Gorzów z 15-stoma punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W niedzielę (30.08) mecz o play-off. Do Gorzowa przyjedzie zielonogórski Falubaz, który zajmuje drugą pozycję z 17-ma punktami. Start tego arcyważnego spotkania o godzinie 16:30 na stadionie im. Edwarda Jancarza.