Gorzów: 500 plus

i

Autor: SG

Gorzów: Wnioski o 500 plus można już składać drogą elektroniczną

2021-02-01 16:29

Przez dwa najbliższe miesiące wnioski można składać tylko elektronicznie, od kwietnia ruszy nabór dokumentów w wersji papierowej. Urzędnicy przekonują, żeby nie odkładać tego na później. Żeby zachować ciągłość wypłat należy złożyć wniosek do końca kwietnia.

Ruszył nabór wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus. Przez najbliższe dwa miesiące można je składać drogą elektroniczną. Pieniądze będą przyznawane na okres od czerwca do maja kolejnego roku. Terminy są ważne. Jeżeli wniosek złożymy do 30 kwietnia mamy pewność zachowania ciągłości wypłat. Kolejna graniczna data to koniec czerwca.

Jeśli ktoś złoży wniosek po 30 czerwca, wówczas za czerwiec niestety nie będzie wyrównania. Świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku - mówi Grażyna Jelska dyrektor wydziału polityki społecznej z LUW.

Wnioski o 500 plus można złożyć poprzez bankowość elektroniczną, portal empatia lub portal usług elektronicznych ZUS. Nabór dokumentów w wersji papierowej ruszy 1 kwietnia. W Gorzowie można je składać w siedzibie GCPR przy ul. Teatralnej. Świadczeniem objętych jest 13 tysięcy gorzowskich dzieci.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?