Gorzów: restauracja

i

Autor: SG Gorzowskie restauracje ponownie zamknięte.

Gorzów: We wtorek protest restauratorów

2020-11-03 7:34

Branża gastronomiczna jest na skraju wytrzymałości. We wtorek w całym kraju odbędą się akcje protestacyjne. W Gorzowie restauratorzy zbierają się na Starym Rynku i stamtąd przejdą pod urząd wojewódzki. Ich głównym postulatem jest zniesienie obostrzeń.

Restauratorzy idą protestować. W Gorzowie protest zacznie się 3 listopada, o godzinie 12. na Starym Rynku. Branża gastronomiczna boryka się z ogromnymi kłopotami. Wiąże się to z pandemią i ponownym zamknięciem przez rząd restauracji. Jak mówi Sławomir Załuski jeden z gorzowskich restauratorów: od wiosny ledwo trzymają się na nogach, a teraz dostali kolejny cios.

Gorzów: restauracja

i

Autor: SG

Dwa pierwsze miesiące lockdown'u spowodowały spadek dochodów na poziomie 90 proc. Z jednej strony brak dochodów, z drugiej koszty prowadzenia działalności pozostają nadal wysokie, nawet mimo wsparcia z tarcz antykryzysowych. Dlatego właściciele restauracji postanowili zaprotestować. We wtorek (3.11), w samo południe zbiorą się na placu przy katedrze i przejdą pod siedzibę wojewody lubuskiego. To część ogólnopolskiej akcji. W jej trakcie zbierane będą podpisy pod petycją „Czarna polewka dla rządu”.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?