Gorzów: szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzów: W szpitalu powstaje centrum leczenia raka jelita grubego

2021-06-01 17:01

W całym kraju będzie kilkanaście takich placówek. W każdej pacjent może liczyć na kompleksową opiekę. Wszędzie obowiązywać będą te same procedury i standardy. Nie inaczej będzie w gorzowskim szpitalu.

Chorzy na raka jelita grubego otrzymają kompleksową opiekę. W Gorzowskim szpitalu nowe zasady. W czerwcu zacznie działać Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego. Pacjenci przejdą badania wstępne, poznają diagnozę, a następnie plan leczenia łącznie z zabiegiem usunięcia raka. Do tego opieka psychologiczna. Wszystko według procedur jakie mają obowiązywać we wszystkich centrach w kraju. To zmiana organizacyjna. Przyjmowanie pacjentów w Gorzowie odbywać będzie się jak do tej pory.

Centrum mogły tworzyć tylko takie jednostki, które spełniają bardzo wyśrubowane wymagania: to co najmniej dwóch lekarzy specjalistów chirurgów lub chirurgów onkologicznych, którzy w ostatnim roku przeprowadzili co najmniej 15 operacji usunięcia raka jelita grubego w tym także metodami laparoskopowymi - mówi Agnieszka Wiśniewska rzecznik szpitala.

W kraju powstanie kilkanaście takich ośrodków. Nowotwory jelita grubego zajmują drugie miejsce wśród wszystkich chorób nowotworowych w Polsce oraz są drugą z przyczyn śmierci onkologicznie chorych.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?