gorzów rower szymankiewicz

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Wicprezydent na rowerze jeździ do pracy.

Gorzów: Rower zamiast samochodu, to same plusy - przekonują urzędnicy

2021-05-31 16:50

1 czerwca ruszają zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zdaniem gorzowskich urzędników to dobra okazja, żeby zmienić nawyki transportowe. Zamiast jeździec do pracy samochodem warto wybrać rower, ewentualnie komunikację miejską.

Przesiądźmy się z samochodów na rowery - zachęcają urzędnicy. We wtorek (01.06) rusza akcja Rowerowa Stolica Polski. ​Gorzowscy urzędnicy przekonują, że to dobry moment, żeby zamienić samochód na bardziej ekologiczny środek transportu, czyli wybrać komunikację miejską lub rower. Tym bardziej, że poprawia się także infrastruktura rowerowa, ścieżek w mieście z roku na rok przybywa. Do korzystania z jednośladów, nie tylko do rekreacji, zachęca Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

- Codziennie dojeżdżam do pracy i z pracy rowerem. Jest to komfortowy środek transportu: nie stoję w korkach, łatwość dostępu do każdego miejsca. to transport indywidualny, który jest świeży zdrowy i przyjazny środowisku - twierdzi.

Jeżeli zdecydujemy się na rower, to przy okazji możemy kręcić kilometry dla Gorzowa i pomóc w zdobyciu tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy ściągnąć aplikację Aktywne Miasta i dołączyć się do zabawy. Przy okazji można będzie wygrać rowerowe gadżety. Zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski potrwają cały czerwiec.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?