Na remont Hawelańskiej jeszcze poczekamy.

i

Autor: Fragles Na remont Hawelańskiej jeszcze poczekamy.

Gorzów: Remont deptaka przy Hawelańskiej później niż planowano? [AUDIO]

2021-05-31 15:26

Gorzowskim urzędnikom wciąż nie udało się wybrać firmy, która zajmie się pracami w ścisłym centrum miasta. W poniedziałek (31.05) miało nastąpić rozstrzygnięcie przetargu. Do konkursu jednak nie przystąpił żaden chętny. Być może uda się to za kolejnym - trzecim już razem.

Teraz jak mówią miejscy urzędnicy - ma być łatwiej rozstrzygnąć kolejny przetarg. Powód jest prosty - znaleziono dodatkowe środki na tę inwestycję. 

Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu:

Po dołożeniu miliona złotych - w budżecie będzie blisko 3 miliony 600 tysięcy złotych. Za pierwszym razem najniższa oferta -firmy z Międzyrzecza opiewała na nieco ponad 4 miliony złotych. Wówczas z powodu braku środków - przetarg unieważniono. Kolejne postępowanie konkursowe ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu.

Przypomnijmy, gorzowski magistrat chciał, aby inwestycja została zrealizowana do końca tego roku. Prace przewidziane są na siedem miesięcy i mało realne jest, żeby w tym czasie udało się zakończyć ten remont. Co tam ma zostać zrobione?Przede wszystkim zmieniona będzie nawierzchnia na odcinku od ul. Sikorskiego do Studni Czarownic. Do tego zmodernizowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, pojawią się ławeczki i drzewa. Odnowiony deptak ma przyciągać mieszkańców, którzy spędzą tam wolny czas.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę