Gorzów: szpital

i

Autor: SG Nowa izba przyjęć już gotowa.

Gorzów: W szpitalu nowa izba przyjęć powstała dzięki darowiznom mieszkańców

2021-04-09 16:53

Nowa izba przyjęć jest przestronna z wydzielonym miejscem dla chorych z COVID-19. Poczekalnię czekają jeszcze ostatnie odbiory, wkrótce zaczną z niej korzystać pacjenci gorzowskiego szpitala.

Był parking jest poczekalnia. Pod SOR-em gorzowskiego szpitala powstała nowa izba przyjęć. Przy Dekerta jest przestronnie, jednocześnie może przebywać 60 osób. Zamontowano elektroniczny system kolejkowy. Przyjęcie do lecznicy ma się odbywać szybciej i sprawniej. Do tej pory pacjenci mieli do dyspozycji kawałek korytarza. Nowa poczekalnia ruszy już wkrótce- w poniedziałek i wtorek (12-13.04) mają odbyć się ostatnie odbiory. Cała inwestycja powstała dzięki darowiznom związanym z COVID-em.

Były sytuacje, że otrzymywaliśmy wpłaty rzędu 20 zł od osób fizycznych, więc postanowiliśmy, że te środki przeznaczymy na wybudowanie tej poczekalni - mówi Jerzy Ostrouch, prezes lecznicy.

Gorzów: szpital

i

Autor: SG

Izba została tak zaprojektowana, żeby pacjenci z COVID-19 nie stykali się z pozostałymi. Przewidziano dla nich osobną salę i wejście.

Tam będzie wykonywany wymaz i pacjent będzie oczekiwał na wynik w tamtej części poczekalni – dodaje prezes WSzW w Gorzowie.

Pacjenci w poczekalni mają do dyspozycji trzy okienka. Przy wejściu trzeba pobrać bilet i czekać aż na monitorze ukaże się nasz numer. Inwestycja kosztowała 2 mln zł.

Gorzów: szpital

i

Autor: SG
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?