Gorzów: Rudziński

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl Przewodnikiem jak zawsze będzie Zbigniew Rudziński.

Gorzów: W sobotę to nie będzie spacerek, ale wyprawa w dzicz

2021-08-18 16:05

Kolejne spotkanie w ramach akcji "Chodźmy na spacer" poprowadzi mieszkańców szlakiem rzeczki Srebrnej. Uczestnicy muszą się przygotować na ekstremalne doznania. Ale na wytrwałych będzie czekała nagroda – ognisko i kiełbaski.

Spacer ekstremalny, czyli rzeczka Srebrna. W sobotę kolejna wyprawa w ramach akcji "Chodźmy na spacer". Tym razem gorzowski magistrat i PTTK zapraszają do przejścia szlaku wzdłuż rzeczki Srebrnej. Zbiórka tradycyjnie na Starym Rynku o godzinie 10. Później przejazd MZK do ul. Szmaragdowej. A stamtąd zanurzenie się w dzicz. Przewodnikiem podczas spaceru jak zawsze będzie Zbigniew Rudziński.

To coś dla ludzi poszukujących dzikości. To ten najtrudniejszy odcinek rzeczki Srebrnej w granicach naszego miasta i na terenie gminy Kłodawa. Tam wyznakowany jest ekstremalny szlak turystyczny - mówi szef gorzowskiego PTTK.

Przydadzą się dobre buty. Przy okazji będzie można trochę posprzątać okolice rzeczki, więc możecie zabrać ze sobą rękawice i worki na śmieci. Na koniec zwiedzanie "Korsakówki" w Kłodawie i ognisko z kiełbaskami.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?