Gorzów: Wichura

i

Autor: kb Strażacy wciąż sprzątają po czwartkowej wichurze

Gorzów: Uszkodzone auta, zablokowane drogi. Podsumowujemy wichurę

2021-10-22 11:37

150 interwencji strażaków w Gorzowie i okolicach, zamknięte cmentarze, zdemolowane auta, komunikacja zastępcza za tramwaje. Dużo się działo w czwartek w trakcie wichury. Na szczęście, poszkodowanych brak.

Jeszcze dzisiaj, gdy wiatr już tak mocno nie wieje, strażacy porządkują miejsca. Na przykład usuwają połamane gałęzie na ulicy Spichrzowej. Droga jest jednak całkowicie przejezdna dla kierowców. Czwartek nie należał do spokojnych. W Gorzowie najpoważniejsze zdarzenia dotyczyły przewalonych drzew, które uszkodziły auta na ulicach- Poznańskiej i Teatralnej. Drzewo runęło również na nowym odcinku Myśliborskiej, przez godzinę zablokowany był ruch w kierunku centrum.

Cmentarze od rana otwarte w Gorzowie. Warunki pogodowe się poprawiły, dzięki czemu administratorzy obiektów przy Żwirowej i wojskowego przy Walczaka wpuszczają ludzi. W czwartek przed 14 pojawił się komunikat o zamknięciu nekropolii. Wiało z prędkością nawet do 100 km/h, co stanowiło zagrożenie dla odwiedzających. Mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistartu:

Na szczęście nie doszło do sytuacji zagrażających życiu, czy zdrowiu. Pojawiły się uszkodzenia na cmentarzach, w tej chwili trwają prace porządkowe i sprawdzanie ewentualnych zagrożeń.

Gorzów: Wichura

i

Autor: kb Wichura przewraca drzewa i znaki drogowe.

Gorzowskie tramwaje wróciły do normalnego kursowania. Też z powodu wichury popularna Jedynka nie była w stanie podjechać chociażby pod górę na ulicy Pomorskiej. Wczoraj po godzinie 16 MZK zdecydowało się awaryjnie uruchomić autobusową komunikację zastępczą na trasie Wieprzyce-Silwana. Po tym jak udało się oczyścić tory z gałęzi i liści, tramwaje wróciły do normalnego funkcjonowania.

QUIZ. Byłe gwiazdy M jak miłość. Kiedyś znali ich wszyscy! Czy pamiętasz kim byli ci bohaterowie?

Pytanie 1 z 10
Kim w "M jak miłość" byli Agnieszka Fitkau-Perepeczko i Wojciech Medyński?
M jak miłość. Simona (Agnieszka Fitkau-Perepeczko), strażak Michał (Wojciec Medyński)
WSZYSTKO o Rolnik szuka żony 8 | ESKA XD - Hotplota #34