Gorzów: straż pozarna

i

Autor: SG Strażacy usuwali połamane konary m.in. przy ul. Spichrzowej

Gorzów: Silny wiatr paraliżuje miasto

2021-10-21 16:35

Ze skutkami wichury od rana walczą strażacy. Do akcji wyjeżdżali dziś już ponad 100 razy i to z pewnością nie koniec. Porywisty wiatr dał się we znaki także gorzowskiemu MZK i administracji cmentarza przy Żwirowej.

Od rana strażacy mają pełne ręce roboty.​ Winien porywisty wiatr. Do godziny 16 odnotowano 108 zdarzeń. Strażacy interweniowali na terenie całego powiatu gorzowskiego. Głównie usuwali połamane konary z dróg, jezdni. Najgroźniej było przy ul. Myśliborskiej, gdzie przewróciły się drzewa. Przy Teatralnej konary spadły na samochody Inspekcji Ruchu Drogowego. Trzy zostały uszkodzone. Drzewo spadło też na samochód przy ul. Poznańskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W akcji są wszystkie zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Usuwanie szkód potrwa jeszcze wiele godzin.

gorzów tramwaje stop1

i

Autor: Fragles

Warunki pogodowe dały się we znaki gorzowskiemu MZK. Porywisty wiatr zatrzymał tramwaje. Miejski Zakład Komunikacji był zmuszony uruchomić zastępczą komunikację autobusową.

Przez porywisty wiatr zamknięto również bramy cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej. Administrator uznał, że warunki pogodowe mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu odwiedzających groby swoich bliskich. Jeżeli wiatr osłabnie, pogoda się poprawi, cmentarz zostanie otwarty jutro (22.10) rano.

Według prognoz silny, porywisty wiatr utrzyma się nawet do godziny 20. Warto pamiętać, żeby nie parkować pod drzewami i zachować czujność jadąc drogami, wzdłuż których one rosną.

cmentarz żwirowa

i

Autor: archiwum redakcji Cmentarz przy ul. Żwirowej (fot. archiwum).

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center