magistrat gorzów

i

Autor: kb

Gorzów: Urzędnicy dostarczają informację o podatku

2022-01-17 12:22

Radni zwiększyli, a urzędnicy dostarczają informację o podatku. Pracownicy gorzowskiego magistratu od dzisiaj (17.01) roznoszą po przedsiębiorstwach i domostwach informację o wysokości daniny rolnej i od nieruchomości.

Aktualne kwoty ustalono na październikowym posiedzeniu rady miasta. Operacja nie jest łatwa logistycznie ze względu na pandemię. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022

Ta sytuacja związana z wręczaniem decyzji wymaga przestrzegania pewnych zachowań związanych z reżimem sanitarnym. Dlatego pracownicy będą przestrzegali ogólnie znanych zasad, takich jak m. in. zakrywanie ust i nosa maseczką.

Postanowienia będą dostarczane do końca lutego. Przypomnijmy, podatek od mieszkań wzrósł o 4 grosze za metr kwadratowy i wynosi 77 groszy. Za metr kwadratowy lokalu, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza zapłacimy 25 zł 64 groszy, wcześniej było 24,37 zł.

Opłata od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosi równą złotówkę, czyli o 5 groszy więcej. Dzięki podwyżce budżet miasta wzbogaci się o blisko 4 mln zł.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem: