Gorzów: Chrobrego

i

Autor: Fragles Na koniec prac na Chrobrego poczekamy do maja.

Gorzów: Ul. Chrobrego będzie gotowa dopiero w maju

2021-11-04 15:40

To już kolejny termin podawany przez wykonawcę przebudowy ul. Chrobrego. Jako powód wskazuje prace archeologów, które zakończyły się w październiku. Czy majowy termin uda się dotrzymać przyszłość pokaże.

Tempo prac na ul. Chrobrego niby dobre, ale kolejny raz trzeba przesunąć termin zakończenia inwestycji. Wykonawca poprosił o dodatkowe pięć miesięcy czyli modernizacja ma się zakończyć w maju. Wniosek wpłynął do gorzowskiego magistratu. Winni opóźnienia, jak zwykle archeolodzy, którzy badali odkrycia w okolicach byłego Arsenału.

Niestety długo trwające prace archeologiczne, bo skończyły się dopiero w październiku, spowodowały przesuniecie terminu oddania całej inwestycji do maja przyszłego roku, czyli chodzi dokładnie o 150 dni - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Gorzów: Chrobrego

i

Autor: SG Prace na Chrobrego trwają od maja 2020 roku (fot. archiwum).

Są jednak pozytywy - na deptaku w okolicach dyskoteki przy Chrobrego układane są ostatnie kostki bruku. Jest także szansa, że przed majem samochody będą mogły ponownie jeździć Mieszka I- na odcinku od Borowskiego do Mickiewicza. Prace są tam na ukończeniu. Będzie trzeba je odebrać i uzyskać zgody, więc na tę chwilę urzędnicy nie są w stanie określić kiedy to faktycznie nastąpi.

Przypomnijmy - pierwotnie Chrobrego miała być gotowa w październiku, później w g grudniu. Inwestycja kosztuje prawie 70 mln złotych.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?