Gorzów: luw

i

Autor: SG Władze Gorzowa liczą na dużo większe pieniądze w drugim naborze wniosków.

Gorzów: 160 mln zł z Polskiego Ładu na obwodnicę północną?

2021-11-03 16:37

Na to liczy gorzowski magistrat, który zamierza złożyć taki wniosek do drugiego naboru, którzy rząd ma ogłosić za kilka tygodni. Miasto już próbowało pozyskać pieniądze w pierwszym podejściu, ale wówczas ministerstwo postanowiło ograniczyć dofinansowanie do inwestycji do 30 mln zł.

Północna obwodnica Gorzowa z Polskiego Ładu? ​Taki pomysł mają urzędnicy gorzowskiego magistratu na sfinansowanie planowanej inwestycji. Rząd zapowiada, że za kilka tygodni odbędzie się kolejny nabór wniosków. Gorzów chce zgłosić budowę północnej obwodnicy miasta. Wniosek był już złożony w pierwszym podejściu, ale wtedy ministerstwo zdecydowało rozpatrywać pomysły tylko do 30 mln zł. W przypadku gorzowskiej inwestycji to ponad 160 mln zł dotacji.

Wiemy, że ta kategoria projektów bardziej kosztownych, bez limitu dofinansowania będzie kontynuowana w następnym naborze, także mamy szanse. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać dofinansowanie do tego strategicznego przedsięwzięcia - mówi Iwona Olek, zastępca prezydenta Gorzowa.

O zbudowaniu północnej obwodnicy Gorzowa mówi się od kilkunastu lat. 5-kilometrowa trasa miałaby przebiec z Górczyna przez Piaski do drogi ekspresowej S3 przy wylocie na Szczecin.

Czy masz do czynienia z toksyczną osobą?

Pytanie 1 z 18
Czy ta osoba uważa, że zawsze ma rację i nie potrafi ustąpić?