gorzów szpital covid 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Gorzowscy medycy mają więcej pracy.

Większość covidowych pacjentów w gorzowskim szpitalu jest niezaszczepionych!

2021-11-03 13:14

Medycy apelują, by się szczepić. W środę (3.11) na szpitalnych oddziałach przebywa 44 zarażonych koronawirusem, we wtorek (2.11) było ich 36. Przybywa chorych, z tego względu wojewoda lubuski zwiększył liczbę łóżek.

Na zakaźnym OIOM-ie w gorzowskiej lecznicy wszyscy pacjenci nie przyjęli szczepionek. Na dziesięć dostępnych łóżek, sześć jest zajętych. 30-letnia Marta spędziła na oddziale covidowym jedenaście dni, pierwszych prawie nie pamięta.

- Rzadko chorowałam, nie narzekałam na kondycję czy odporność, dlatego nie zaszczepiłam się. Liczyłam, że mam na tyle silny organizm, że nawet jeśli zachoruję, to choroba będzie miała łagodny przebieg. Stało się inaczej - opowiada Marta.

gorzów szpital covid 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zakażonych pacjentów przybywa.

W Gorzowie przygotowano 50 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem i 10 łóżek na oddziale intensywnej terapii. Od wtorku (2.11), decyzją wojewody lubuskiego, liczba została zwiększona do 90.

Medycy przypominają- w Gorzowie można się zaszczepić w kompleksie przy Walczaka 42 w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do godz. 14.00. Należy się zarejestrować telefonicznie, mailowo pod adresem szczepienia@szpital.gorzow.pl lub przez stronę Ministerstwa Zdrowia.

Poradnik Zdrowie: odżywianie kryzysowe

Czy rozpoznasz polskie miasto po starówce?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Jakie to miasto?