Gorzów: szkoła SP 1

i

Autor: SG Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzowie.

Gorzów: Uczniowie SP 1 we wrześniu nie wrócą do swojej szkoły

2022-05-12 16:20

Długo oczekiwany remont budynku Szkoły Podstawowej nr 1 nie skończy się przed 1 września. Oznacza to, że uczniowie tak jak teraz uczyć będą się w różnych miejscach.

Od września uczniów "Jedynki" ponownie czeka tułaczka. Nie ma szans, żeby budynek najstarszej gorzowskiej podstawówki był wyremontowany przed początkiem nowego roku szkolnego. A to oznacza, że uczniowie nie będą mogli do niego wrócić. Urzędnicy szukają rozwiązania i najprawdopodobniej zostanie przedłużone to, które jest obecnie. Najmłodsi będą się uczyć w "Ekonomiku", klasy 4 i 5 w AWF-ie, a najstarsi w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Pomorskiej.

SP 1 nie będzie gotowe, są tam duże problemy techniczne w związku z projektantem, z którym mamy kłopoty. Szukamy rozwiązania. Dzieci na pewno pójdą do szkoły. To jeszcze kilka miesięcy, które będą musiały spędzić w tymczasowych miejscach - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Remont przedwojennego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy Dąbrowskiego rozpoczął się niemal rok temu. Miasto wyda na niego niemal 9 mln zł.

Quiz o markach, których już nie ma

Pytanie 1 z 10
Przedsiębiorstwo lotnicze zaczęło produkować te samochody w 1947 roku. Chodzi o markę