WOŚP w Olsztynie 2023. Mieszkańcy pokazali, jak wielkie mają serca! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Oskar Biedrzyński

WOŚP

Gorzów: Wolontariusze na finał WOŚP poszukiwani. Trwa rejestracja. To już ostatni moment!

2023-11-16 11:40

Coraz większymi krokami zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego po raz kolejny dołącza miasto Gorzów. Obecnie trwa jeszcze rejestracja wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach miast. Miejsc zostało już jednak niewiele dlatego chętni nie powinni zwlekać ze zgłoszeniem się.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to coś, na co wielu mieszkańców czeka cały rok! 32. akcja, podczas której zbierane będą datki dla osób potrzebujących, odbędzie się 28. stycznia 2024.

Tym razem hasła przewodnie finału WOŚP brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. To oznacza, że zebrane podczas finału pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dla dorosłych.

Po raz kolejny na ulice wielu miast w Polsce (a nawet za granicą) wyjdą wolontariusze z puszkami i specjalnymi identyfikatorami, a każdy kto dorzuci do puszki nawet symboliczną złotówkę otrzyma charakterystyczną naklejkę-serduszko.

Wolontariusze poszukiwani! W Gorzowie zostało niewiele miejsc

Po raz kolejny w Gorzowie działać będzie sztab WOŚP "Klub u Szefa". Rejestracja na wolontariuszy ruszyła w poniedziałek, 13. listopada, a po czterech godzinach zostało już tylko 100 wolnych miejsc!

W tej chwili, jak informuje sztab na swoim Facebookowym profilu, potrzebnych jest jeszcze zaledwie 20 wolontariuszy, więc każdy chętny powinien się pospieszyć i jak najszybciej zarejestrować.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Aby zostać wolontariuszem w trakcie 32. finału WOŚP należy zgłosić się do wybranego sztabu, wypełnić odpowiedni kwestionariusz i odebrać puszkę wraz z serduszkami.

W Gorzowie zainteresowani powinni się zgłosić do sztabu "Klub u Szefa" i można to zrobić za pomocą ich oficjalnego Facebooka. Zarejestrować się można także online za pośrednictwem strony www.wosp.org.pl. Osoby nieletnie mogą kwestować tylko za zgodą i w obecności pełnoletniego opiekuna.

Tak wyglądał 31. Finał WOŚP w Gorzowie

Sonda
Czy wspierasz zbiórki WOŚP?
Zwycięzcy aukcji WOŚP współprowadzą program "Kultowe Kawałki, Kultowe Historie"