modernizacja szpital gorzów

i

Autor: kb

Gorzów: To będzie inwestycja na długie lata

2022-03-28 10:09

Ten remont może być przełomowy. Władze gorzowskiego szpitala liczą na pozyskanie 213 milionów złotych na kompletną przebudowę ośrodka przy Dekerta.

Pierwszy krok już został poczyniony - projekt został wpisany do ministerialnego IOWISZa, co oznacza, że zyskał uznanie Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu lecznica będzie mogła się starać o dofinansowania od rządu i ze środków unijnych.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.03.2022

Po ich zebraniu dojdzie do prac, które ukształtują gorzowską placówkę na lata - mówi Jerzy Ostrouch, prezes szpitalnej spółki:

Jeżeli wykonamy te zadania inwestycyjne, to szpital w Gorzowie będzie mógł być jednostką funkcjonującą przez najbliższe 40 lat. Tak jak ponad 40 lat temu szpital powstał, to to jest moment przełomowy.

Teraz przed władzami placówki i województwa wytężona praca nad wnioskami. Realnie na środki będzie można liczyć dopiero po odblokowaniu unijnej kasy dla Polski z tzw. funduszu odbudowy. Modernizacja ma objąć między innymi rozbudowę, termomodernizację i usunięcie azbestu ze ścian szpitalnego budynku A.

QUIZ. Jak dobrze znasz rodzinę Pyrków z Barw szczęścia? Prawdziwy fan zdobędzie 7/10

Pytanie 1 z 10
Kto jest najstarszym dzieckiem Marii i Romana Pyrków?
Barwy szczęścia: Iwona (Izabela Zwierzyńska), Marek (Marcin Perchuć), Hubert (Marek Molak), Klara (Olga Jankowska), Agata (Natalia Zambrzycka), Staś (Olaf Kasprzyk), Patryk (Konrad Skolimowski)