gotówka

i

Autor: pixabay.com

Gorzów: Szykują się podwyżki podatków. Decyzje na sesji

2022-10-21 11:14

Jeśli radni się zgodzą będą wyższe opłaty. Gorzowski magistrat chce podniesienia podatku od nieruchomości o prawie 12 procent. Dlaczego?

Decyzje na środowej (26.10) sesji rady miasta. Jeśli radni się zgodzą podatek od nieruchomości wzrośnie. Magistrat chce podniesienia stawek o wskaźnik inflacji wynoszący 11,8 %. Wiadomo, że nie będzie to maksymalna możliwa podwyżka. Gorzowscy urzędnicy tłumaczą konieczność wyższej opłaty- wzrostem inflacji i cen energii. Co na to radni? 

- Spodziewaliśmy się tego, ale będziemy słuchać uważnie na komisji i na sesji, rozmawiać wewnątrz klubu. Jak zagłosuje rada tego jeszcze nie wiem, bo nie mam informacji jak chcą zagłosować poszczególni radni - mówi Tomasz Rafalski radny klubu PiS.

Na przykład- w przypadku mieszkania o powierzchni 50 m2, podatek wzrośnie o około 5 zł w skali roku. Z kolei w lokalu o powierzchni 100 m2, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza- o 303 złote. Według szacunków miasta, podwyżka dałaby w przyszłym roku ponad 9 mln zł dochodu z tego tytułu.

Czy dobrze pamiętasz bohaterów kultowych dobranocek?

Pytanie 1 z 10
„Bolka i Lolka” kojarzy każdy, ale czy pamiętasz, jaki kolor spodni nosił Lolek?
Pracownicy wrocławskich DPS-ów chcą 1000 zł podwyżki