Gorzów: nasadzenia

i

Autor: SG Dzięki "zielonym mikroinicjatywom sąsiedzkim" w Gorzowie będzie bardzej zielono.

Gorzów: Chcesz mieć zielono na podwórku? – zgłoś się do magistratu

2022-10-10 17:20

Rusza jesienna edycja zielonych mikroinicjatyw sąsiedzkich. Mieszkańcy, którzy są zadbać o najbliższe otoczenie swoich bloków, podwórek, mogą starać się o 1 tys. zł na nasadzenia, ławeczki i tym podobne sprzęty.

Przyszła jesień, czas posadzić kwiaty na podwórku, czy pod blokiem. Pieniądze na to da gorzowski magistrat. Na dniach rusza jesienna edycja Zielonych mikroinicjatyw sąsiedzkich. To program, który pozwala zadbać o najbliższe otoczenie. Cieszy się sporym zainteresowaniem gorzowian - mieliśmy już edycje wiosenną. Do wykorzystania jest 5 tys. zł, z czego na jeden projekt można uzyskać 1 tysiąc dofinansowania.

Kwota wydaje się nieduża, bo maksymalnie do tysiąca złotych, ale okazuje się, że w tej kwocie można bardzo fajnie zagospodarować na zielono. Czy to kwiatami, czy nasadzeniami, albo drobną architekturą można urządzić teren zielony przy swoim najbliższym otoczeniu - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Wszyscy zainteresowani powinni zgłaszać się do Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji. Urzędnicy pomogą też napisać prosty wniosek o mikrogrant. Biuro mieści się przy ul. Sikorskiego w dawnym Lamusie.

QUIZ. Ryszard Rynkowski i jego najsłynniejsze utwory. Tekst której piosenki zaśpiewacie mu na urodziny?

Pytanie 1 z 10
Od jakich słów rozpoczyna się tekst piosenki "Wypijmy za błędy", jednego z najwięskzych przebojów artysty?