Zatrzymany policja gprzów

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Mężczyzna ukrywał się 3 lata.

Gorzów/Szczecin: Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za wymuszenia i groźby

2020-02-18 13:34

Kryminalni z Gorzowa niebezpiecznego przestępcę złapali w Szczecinie. 64-latek z Choszczna był poszukiwany prawomocnym wyrokiem sądu za wymuszenia rozbójnicze, swoim ofiarom groził nawet pozbawieniem życia. Ukrywał się trzy lata.


Sprawa swój początek ma w 2004 roku. Zatrzymany był członkiem grupy, która zastraszała rolnika i jego rodzinę. Mężczyźni pod pretekstem odzyskania długu zastraszali mężczyznę. Zabierali mu wszystko co miał - maszyny, nawozy, maszyny.

Dług się jednak nie zmniejszał. Sprawa zajęli sie śledczy i przestępcy trafili za kratki. Wszyscy po za 64-latkiem, który ukrył sie przed wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwania trwały od 3 lat. Poszukiwaniem przestępcy zajęli się policjanci ze specjalnej grupy tzw. łowcy głów. - Udało nam się dotrzeć do kluczowych informacji, głównie dotyczących tego gdzie może przebywać podejrzany. Te miejsca były zmieniane, aby utrudnić pracę śledczych - powiedział nam Marcin Maludy rzecznik KWP w Gorzowie.

W minioną sobotę /15 lutego/ 64 latek został zatrzymany przez gorzowskich policjantów na obrzeżach Szczecina i przewieziony do aresztu śledczego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Ma do odsiadki ponad 5 lat.