Gorzów: Straż pożarna

i

Autor: gov.pl/web/kmpsp-gorzow-wielkopolski Jednostka przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie

Gorzów: Strażacy czekają na nowe samochody. Dostawa ma być jeszcze w tym roku

2022-11-19 11:04

Jeden to ciężki wóz gaśniczy z ogromnym zbiornikiem na wodę. Drugi będzie mniejszy, ale za to specjalistyczny. Oba mają być do dyspozycji gorzowskich strażaków jeszcze w tym roku.

Do końca roku gorzowscy strażacy wzbogacą się o nowe samochody. Chodzi o tzw. ciężki wóz gaśniczy​. Trafi on do jednostki przy ul. Dąbrowskiego. Podobny pojazd na początku 2023 roku ma trafić również do jednostki w Kostrzynie nad Odrą. Na tym nie koniec.

Jeszcze w tym roku otrzymamy samochód rozpoznania chemicznego, ponieważ w Gorzowie znajduje się specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego. Ten tabor pojazdów jest sukcesywnie odnawiany i wymieniany. Gotowość bojowa nie ucierpi przez panujący kryzys - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Gorzowie.

Na początku tygodnia do jednostki przy Walczaka trafił już lekki samochód specjalny rozpoznawczo - ratowniczy. Toyota z napędem na 4 koła służy do rozpoznawania i eliminowania skażeń chemicznych, ekologicznych oraz biologicznych, a także wszelkiego rodzaju zagrożeń środowiska, zdrowia i życia ludzi i zwierząt.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Razem czy osobno? Wiedza z polskiego może się przydać!

Pytanie 1 z 10
Który zapis jest poprawny?