Stadion Olimpijska

i

Autor: www.um.gorzow.pl

INWESTYCJE

Gorzów: Stadion piłkarski z prawdziwego zdarzenia! Obiekt przy Olimpijskiej doczeka się modernizacji

2023-10-23 15:50

Na tę inwestycję czekają nie tylko piłkarze, ale i kibice. Stadion zlokalizowny przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie już wkróce zyska nowy blask. W tej chwili urzędnicy przygpotowują się do sporządzenia dokumentacji projektowej, a zapytania o szacunkowe koszty trafiły już do firm. Co się zmieni?

Nie da się ukryć, że modernizacja stadionu piłkarskiego jest po prostu konieczna, zresztą już od wielu lat zabiega o to m.in. klub Stilon Gorzów, który trenuje i gra na tym obiekcie. Modernizację zapowiadano już dawno, według pierwszych planów miała się zakończyć... w 2018 roku, ale na razie jeszcze się tak naprawdę nawet nie rozpoczęła. Dopiero w 2022 roku sporządzono koncepcję architektoniczną, a teraz czas na dokumentację projektową.

"Aktualnie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zwróciła się z zapytaniem do firm celem określenia szacunkowych kosztów wykonania dokumentacji projektowej dla I etapu oraz uzyskania decyzji środowiskowej" informują urzędnicy.

Stadion przy Olimpijskiej zostanie przebudowany. Co się zmieni?

Stadion przejdzie prawdziwą rewolucję. Przebudowane zostaną trybuny, pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, parkingi, a na obiekcie pojawią się nowoczesne sprżęty nagłaśniające i wizyjne.

Docelowo, na stadionie przy Olimpijskiej utworzona zostanie widownia z miejscami nawet na 10 tysięcy osób, a do tego wyodrębnione miejsca dla VIP-ów. Będą szatnie z natryskami, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Nie zabraknie także pomieszczeń przeznaczonych na salkę konferencyjną, lokale gastronomiczne czy sklepy. W rejonie stadionu wygospodarowane mają też zostać miejsca parkingowe.

Przebudowa stadionu prowadzona etapami

Koncepcja architektoniczna przygotowana została w taki sposób, by prace mogły być prowadzone etapami, niezależnie od siebie.

W pierwszym etapie wybudowana zostanie trybuna i budynek główny, które zlokalizowane zostaną w zachodniej części stadionu. Na parterze powstaną pomieszczenia przeznaczone dla zawodników, trenerów oraz osób funkcyjnych. Pierwsze piętro dedykowane będzie dla gości specjalnych, zaś drugie jako strefa pracy osób funkcyjnych oraz przedstawicieli mediów. Powstanie tu również kilka pomieszczeń biurowych służących potrzebom administracji klubowej i pomieszczenia socjalne.

Sonda
Uważasz, ze Gorzów dobrze się rozwija?
Szymon Marciniak i Jakub Błaszczykowski w Alei Gwiazd Stadionu Narodowego