Gorzów: krew

i

Autor: materiały prasowe WSW w Gorzowie Żelazne zapasy krwi na długo nie wystarczą.

Gorzów: Stacja krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi, bo zaczyna jej brakować

2020-07-17 16:38

Jeżeli możesz, oddaj krew - apeluje gorzowska stacja krwiodawstwa. Gorzowska lecznica potrzebuje dziennie 20 jednostek krwi, czasami nawet trzykrotnie więcej. Jej zapasy są na wyczerpaniu.

Szpital w Gorzowie potrzebuje krwi - jej zapasy są na wyczerpaniu. Stacja Krwiodawstwa prosi o pomoc. Małgorzata Ernst, kierownik Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi w gorzowskim szpitalu informuje, że jak do tej pory lecznica nie musiała przesuwać zabiegów bo ma tak zwane żelazne zapasy, ale nie zawsze dostaje tyle krwi ile potrzebuje. W okresie wakacyjnym zawsze pojawiają się problemy, ale w tym roku sytuacja jest wyjątkowo trudna. Szpitale po przestoju związanym z pandemią wróciły do normalnej pracy. To oznacza większe zapotrzebowanie na krew i preparaty z niej wykonywane.

Gorzów: krew

i

Autor: materiały prasowe WSW w Gorzowie Gorzowski szpital dziennie potrzebuje minimum 20 jednostek krwi.

Na zabezpieczenie gorzowskiej lecznicy w szpitalnym banku krwi powinno być przechowywanych około 200 jednostek tego drogocennego leku. Średnio każdego dnia wydawanych jest ich ponad 20. Zdarzają się dni, gdy liczba ta wzrasta ponad trzykrotnie.

Dlatego lecznica prosi o pomoc wszystkich, którzy mogą oddać krew. Kto to może zrobić? Osoba w wieku od 18 do 65 lat, która waży minimum 50 kg i jest zdrowa. W Gorzowie stacja krwiodawstwa znajduje się przy ul. Dekerta 1 w Budynku Hotelu Pracowniczego szpitala. Czynna jest od poniedziałku do piątku. Rejestracja dawców odbywa się od godz. 7.00 do 13.30.​

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?