Nocny odbiór śmieci przy Bohaterów Westerplatte

i

Autor: mz Nocny odbiór śmieci przy Bohaterów Westerplatte

Gorzów: Śmieci wywożone nocą denerwują mieszkańców. Winna jest pandemia?

2020-05-14 19:00

Nasi czytelnicy informują o co najmniej kilku sytuacjach kiedy odpady z terenu Gorzowa odbierane były w godzinach nocnych. Śmieciarki na osiedlach pojawiają się po godzinie 22. W tym tygodniu na Piaskach śmieci były odbierane o godzinie ... 1 w nocy!

Słychać nie tylko silnik pojazdu ale również dźwięk cofania czy obijania kubłów przy ich opróżnianiu - relacjonują mieszkańcy.

Sytuacja - jak twierdzi Danuta Wach z firmy Komunalnik, odpowiedzialnej za odbiór odpadów z Gorzowa i okolic - ma związek z panującą pandemią...

Posłuchaj wyjaśnień. Mówi Danuta Wach, dyrektor do spraw administracji i rozwoju :

Danuta Wach zapewnia, że wraz z odmrażaniem gospodarki nocne wizyty śmieciarek na osiedlach powinny się skończyć. Być może będzie to miało miejsce do końca tygodnia.

Mieszkańcy są... zdziwieni wyjaśnieniami wywoźnika. - Wieczorami i nocą trudniej o miejsca parkingowe na osiedlach niż w ciągu dnia - opowiadają.

Komunalnik odpowiedzialny jest za odbiór odpadów z części Gorzowa oraz z okolicznych gmin od kwietnia tego roku. Obecnie firma pracuje na dwie zmiany, a odpady odbierane są przez 18 pojazdów. Czy śmieciarki nadal będą budzić mieszkańców? Będziemy sprawdzać.