Gorzów: Sprawa prezesa Stali nierozstrzygnięta

i

Autor: kb

Gorzów: Sąd przesłucha świadków w sprawie prezesa Stali

2021-11-16 11:52

Sąd wysłucha, co do powiedzenia mają świadkowie w sprawie Marka Grzyba z dziennikarzem Dariuszem O. Pierwsza rozprawa odbyła się w październiku, obie strony stawiły się osobiście. Na tej się nie skończyło, sąd uznał, że do rozwiązania sporu potrzebni są świadkowie.

Trzech przepyta jutro (17.11) o 13:30. Kolejna rozprawa na pewno odbędzie się 15 grudnia, kiedy stawić ma się kolejnych dwóch świadków. Prezes Stali i dziennikarz sportowy mieli szansę się porozumieć jeszcze przed pierwszą rozprawą. Mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik sądu:

Rozprawę w sprawach z oskarżenia prywatnego poprzedza posiedzenie pojednawcze. Mogę tylko powiedzieć, że takie posiedzenie w tej sprawie się odbyła, ale strony nie doszły do porozumienia.

ALICJA w ESKA Live. Tego koncertu nie możecie przegapić!

Przypomnijmy, że sprawa swój początek miała w trakcie zgrupowania drużyny Stali Gorzów na Teneryfie w lutym tego roku. Dziennikarz sportowy Dariusz O. napisał wtedy artykuł, w którym zarzucał prezesowi Stali rzekome naganne zachowanie podczas pobytu w hotelu.

Marek Grzyb poszedł z tym do sądu, jego zdaniem został zniesławiony. Sprawa jest niejawna, na rozprawę nie mogą wejść również dziennikarze. Dariuszowi O. grozi kara grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności do roku. Prezes Stali domaga się zasądzenia nawiązki ze strony oskarżonego na rzecz fundacji Jurka Owsiaka w wysokości tysiąca złotych.

QUIZ. Te książki zna każdy, kto skończył podstawówkę. Czy na pewno znasz ich tytuły? Mniej, niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Stary człowiek i..."