Gorzów: młodzieżowa rada miasta

i

Autor: SG

Gorzów: Ruszyła kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

2022-12-14 15:50

Za młodymi radnymi złożenie przysięgi i pierwsze głosowania. Liczą, że będą mieli wpływ na to jak rozwija się Gorzów i że głos młodych będzie w mieście słyszany.

Są młodzi i chcą zmieniać Gorzów. Ruszyła nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta​. Na pierwszym posiedzeniu stawiło się 28 osób na 33. Niektórzy, żeby się dostać do rady wygrali wybory w swoich szkołach, inni znaleźli się w niej trochę z łapanki. Każdy ma jednak swój pomysł na to co chciałby zmienić w mieście, żeby było ono bardziej atrakcyjne dla nich i ich rówieśników.

Michalina z „Chemika” chciałaby organizować spotkania i wykłady o tolerancji. Jacek z Szkoły Mistrzostwa Sportowego chce zająć się sportem, żeby więcej młodych gorzowian go uprawiało. A Hanna z „Katolika” myśli o tym, żeby zadbać o gorzowskie szkoły.

Młodzieżową Radę Miasta tworzą uczniowie gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Stanowią ciało doradcze dla prezydenta miasta. Obecny na pierwszym posiedzeniu przewodniczący dorosłej rady miasta zapewnił, że głos młodych gorzowian będzie słuchany.

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 10
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun