Gorzów: MOS

i

Autor: SG Miejski Ośrodek Sztuki przy ul. Pomorskiej.

Gorzów: Ruszają „Frapy”! To 10 edycja festiwalu kina niezależnego

2021-10-21 17:47

Festiwal Filmów Frapujących organizowany przez Miejski Ośrodek Sztuki rozpoczyna się w piątek i potrwa do niedzieli. W Kinie 60 Krzeseł zobaczyć będzie można łącznie 23 filmy krótkometrażowe, które znalazły się w konkursie.

Filmy powalczą o statuetki i pieniądze. Gorzowski Festiwal Filmów Frapujących odbędzie się 10 raz. Pokazy filmów konkursowych zaczynają się w piątek (22.10) o 17.30 w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej. O Frapy powalczą 23 tytuły z nadesłanych 150 filmów. Przeważają animacje. Tematyka filmów jest różnorodna.

Będziemy zwracać szczególną uwagę na dokumenty, które pojawią się w blokach konkursowych, bo część z nich dotyka pandemii w ciekawy sposób. To tez taki moment, kiedy twórcy odnoszą się do aktualnych spraw, które mamy w Polsce i na świecie. Chociażby do sprawy imigrantów - mówi Iwona Bartnicka, z MOS-u.

Gorzów: kino

i

Autor: SG

Filmy powalczą o statuetki za frapującą fabułę, frapującego bohatera, frapującą formę i Frapę publiczności. Pula nagród to 10 tys. zł. Filmy konkursowe zobaczyć będzie można w trzech blokach, w piątek sobotę i niedzielę. Do tego pokazy filmów pozakonkursowych i nagrodzonych w ubiegłym roku. W ramach festiwalu odbędzie się także autorski spektakl gorzowskiego aktora Bartosza Bandury.

Wstęp wolny, ale na spektakl i niedzielną galę zamykającą festiwal obowiązują bezpłatne wejściówki. Ze względu na obostrzenia covidowe na seans do Kina 60 Krzeseł wejść może do 55 osób. Widzowie muszą mieć maseczki. Szczegółowy repertuar tegorocznych Frap znajdziecie na stronie MOS-u.