Kraków: Kobieta wjechała autem w przystanek. Jedna osoba poszkodowana

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Kierowca nie zauważył pieszej. Policjanci apelują!

2021-10-21 15:36

Gorzowianka z urazem nogi trafiła do szpitala. Jesienna aura bywa kapryśna i zagraża bezpieczeństwu na drogach. Mundurowi do zmotoryzowanych apelują o ostrożność, a do pieszych o noszenie odblasków.

Do wypadku doszło w środowy wieczór (20.10) około godz. 20 na Zawarciu w Gorzowie, na skrzyżowaniu ulicy Fabrycznej i Wawrzyniaka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń- 25-latka była na przejściu dla pieszych. Kierujący mitsubishi 65-latek nie zauważył kobiety i ją potrącił, był trzeźwy.

Mundurowi przypominają, że kierowcy muszą być skoncentrowani i zbliżając się do przejścia dla pieszych- zmniejszyć prędkość.

gorzów policja odblaski

i

Autor: materiały Lubuska Policja Mału świecący element ratuje życie.

Piesi też muszą uważać podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Wtedy nie można korzystania z telefonu lub innego elektronicznego urządzenia. Warto też nosić odblaski. Taki mały element na kurtce czy butach jest widoczny dla kierowcy z około 200 metrów.

Przypomnijmy- noszenie odblasków jest obowiązkowe poza terenem zabudowanym. Gdy ich nie mamy, możemy dostać mandat.

Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to: