Gorzów Szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala Budowa rozpoczęła się od rozbiórki.

Gorzów: Rozpoczęła się budowa nowoczesnej Stacji Dializ

2022-03-15 18:23

Ruszyła budowa nowej Stacji Dializ i Oddziału Nefrologicznego w gorzowskim szpitalu. Prace rozpoczęły się od przygotowania terenu i wyburzenia starych, nigdy nie wykorzystanych konstrukcji sprzed 30 lat. Nowy dwupiętrowy budynek stanie obok Ośrodka Radioterapii. Będzie tam jedna z najnowocześniejszych stacji dializ w kraju.

W nowym budynku będzie o 10 więcej stanowisk do dializ niż do tej pory, czyli aż 33. Sale, gdzie pacjenci przechodzą zabieg, będą mniejsze – na osiem stanowisk, teraz jest ich 13. W każdej będą telewizory.

Gorzów szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala Tak będą wyglądać nowoczesne sale.

Chorzy poddawani hemodializie i dializie otrzewnowej będą w osobnych strefach. Komfort i bezpieczeństwo pacjentów jest ważne, bo dializowani spędzają na zabiegach cztery godziny, trzy razy w tygodniu. W tej chwili Stacja ma 95 pacjentów, ale bywa że jest ich ponad 100. Przyjmowani są na trzy zmiany.

Do nowego budynku przeniesiony zostanie także Oddział Nefrologiczny. Na chorych będzie czekało pięć dwuosobowych sal z łazienkami i dwie izolatki.

Dzięki temu, że Stacja Dializ będzie w osobnym budynku, pacjenci nie będą już musieli przechodzić przez główny budynek szpitala i nie będą narażeni na przypadkowe zakażenie. Ponadto do budynku stacji będą dwa osobne wejścia – drugie dla zarażonych Covid 19 lub inną zakaźną chorobą.

Budowa nowej Stacji Dializ i Oddziału Nefrologii ma kosztować prawie 19 mln zł i potrwać 12 miesięcy.

Czy jesteś zagrożona anemią?

Pytanie 1 z 10
Odkąd zaszłaś w ciążę, wręcz nie możesz patrzeć na mięso...
Najlepsza Muzyka do Biegania [wiosna 2023] | ESKA XD - Fit vlog #44